V Maďarsku začíná EMF EUROCUP se čtyřmi českými zástupci

15/09/2022, 00:07Český národní pohárAutor: Jaroslav Kára

Brno – Hned pětinu účastníků druhé nejprestižnější evropské klubové soutěže v malém fotbale tvoří české celky. V maďarském Hajdúszoboszló se od čtvrtka do neděle koná EMF EUROCUP a v něm se představí BKMK Brno, Royal Flush Brno, Ostravský Zábřeh a RK Kafki Olomouc.

Za nejzkušenější české vyslance platí BKMK, které už si zahrálo i Ligy mistrů. „Turnaj beru na stejnou váhu. Z našeho týmu mám dobrý pocit, podle mě jsme zatím asi v nejlepší sestavě ze všech turnajů, na jaké jsme jeli,“ pronesl prezident brněnského klubu Jaroslav Bobčík.

V skupině B narazí na slovenský To-Day Prešov, Ben Dor Nesher z Izraele, Farao Butor z maďarského města Nyíregyháza a HNH Klausenburg z rumunské Kluže. „Projel jsem si nějaké jejich zápasy, které jsem našel, ale moc o nich nevím. Když se tam tyhle kluby dostaly, jistě mají kvalitu, ani Slováci nevypadají špatně. Chceme vyhrát skupinu a jít co nejdále v play-off,“ doplnil Bobčík.

Druhý brněnský klub je nováček na velké mezinárodní akci, kam se dostal jako čtvrtfinalista Českého národního poháru. „Všichni si uvědomujeme, že už se taková možnost nemusí opakovat, bude těžké si vůbec vykopat účast v národním poháru. Odjeli jsme do Maďarska sice díky tomu, že některé týmy před námi jet nechtěly, ale když se nám takové štěstí naskytlo, řekli jsme, že pojedeme,“ prohlásil prezident Royal Flush Roman Novotný.

Ve skupině A narazí AKMF Stupovi z černohorské Podgorice, Ankier Niedrzwica z Polska, Virgin Pulse Tuzla z Bosny a Hercegoviny a Energy Friends z rumunské Sighișoary. „Na první pohled nám soupeři nic neříkají, něco jsme googlili a zjistili, že rumunský tým vyhrál národní pohár ze šedesáti čtyř týmů. Bude tam velká síla a jsme zvědaví, zda budeme konkurenceschopní. Máme jen tři kluky z áčka, jinak hodně z béčka, ale odjeli jsme s tím nejlepším, co šlo,“ uvedl Novotný.

Bohaté zkušenosti z evropských soutěží má rovněž Ostravský Zábřeh, bronzový z Českého národního poháru. „Jedeme ve stejné sestavě, v jaké jsme byli na mistrovství republiky, kterou jsme podle mě měli vyhrát. Ambice máme stejné na všech turnajích, postup bereme jako úplnou samozřejmost a chceme dojít co nejdál. Bavíme se o nedělním finále, jiné ambice ani mít nemůžeme,“ řekl ostravský prezident René Bulař.

Ve skupině D se jeho výběr utká s italským celkem West Ham Altamura, dále jej čeká Szilasi Es Baratai z maďarské Budapešti, Valter-Grbavci z černohorské Podgorice a FC Boromir z rumunského města Râmnicu Vâlcea. Přestože si EMF EUROCUP zahraje jen dvacet mužstev místo původně plánovaných osmačtyřiceti, konkurenci nepovažuje za slabší. „Myslím, že cesta turnajem rozhodně nebude jednodušší. Jsou tady stejné silné týmy, které známe, pořád se točí na těch turnajích,“ přemýšlel nad soupeři Bulař.

Moravskou sestavu v Maďarsku doplňuje mužstvo RK Kafki Olomouc. „Náš základní cíl je postoupit ze skupiny a hrát co nejdéle. Nominace se sice na poslední chvíli trochu pokazila, vypadli nám tři kluci, ale pořád nás jede dvanáct a máme ambice jít co nejdál,“ sdělil hrající prezident klubu Rudolf Pola.

Kafki se ve skupině C střetnou s týmy KS Browarek z polské Varšavy, Kamenica Fun Cup z bulharského Plovdivu, Fekcentrum z maďarského Debrecínu a Nova Vita z rumunského města Târgu Mureș. „Nemáme ani páru, kdo nás čeká, ale Rumuni budou určitě silní. Připravovali jsme se na turnaj a pojedeme svoje nacvičené věci, buď budou fungovat, nebo ne. Odehráli jsme nějaké zápasy a všechno jsme vyhráli s vysokým skóre, snad to bude pokračovat i v Maďarsku,“ doufal Pola.