Nejlepší kluby malého fotbalu v Ostravě. V sobotu se hraje Český národní pohár

05/07/2023, 11:00Český národní pohárAutor: Jaroslav Kára

Ostrava – O obhajobu titulu a třetí triumf v historii Českého národního poháru usiluje pardubická Laguna. Proti ní se postaví dvacet soupeřů, kteří vedle primátu nejlepšího klubové týmu v malém fotbale usiluje také o postup do evropských soutěží.

Obhájce titulu FC Laguna Pardubice. 
Obhájce titulu FC Laguna Pardubice.

Český národní pohár se koná v sobotu 8. července v Ostravě, ve sportovním areálu Akademie FC Baník Ostrava odstartuje v osm hodin ráno. „Chceme samozřejmě titul obhájit. Základ je postup ze skupiny a pak projít vyřazovací částí. Nebereme nic jiného než první místo,“ potvrdil ambice dlouholetý manažer pardubické Laguny Luděk Hanč.

Zdatným konkurentem jeho výběru bude brněnské BKMK, které rovněž usiluje o třetí vítězství v historii Českého národního poháru. „V minulých ročnících jsme vždycky měli nejvyšší cíle, ale teď máme některé hráče dlouhodobě zraněné a některé po zranění. Proto chceme, jak se říká, jít zápas od zápasu a vrátit se k poctivé hře,“ uvedl trenér BKMK Patrik Levčík, jehož tentokrát do hry nepustí zranění. „S přibývajícím věkem je každý rok náročnější a co se týče týmů, každý ročník bývá kvalitnější. Samozřejmě mě mrzí, že já ani Staňa Lerch nemůžeme pomoc tak, jak bychom si představovali, ale věřím, že máme kvalitní mužstvo a v každé utkání odevzdáme maximum,“ uvedl český reprezentant Levčík.

Jedenadvacet týmů, které mohu na republikovém mistrovství startovat díky vítězství v ligové či pohárové soutěži oblastního svazu, rozřadil úterní los do pěti základních skupin. „Přijedou opět týmy z celé republiky, které vyhrály ve svých městech, takže budou velice kvalitní. Za největší favority tradičně považuji vedle nás mužstva z Brna a Prahy,“ prohlásil Hanč.

Stream z Českého národního poháru sledujte zde:

Vítěz Českého národního poháru si zajistí účast v Lize mistrů, která se bude konat od 6. do 9. září v rumunském městě Oradea. Pokud Česká republika získá druhé účastnické místo, kvalifikuje se do Ligy mistrů také poražený finalista Českého národního poháru.

Jinak na vicemistra čeká EMF EUROCUP, který od 13. do 17. září hostí bulharské letovisko Sunny Beach. Tam se mohou probojovat také týmy na dalších příčkách Českého národního poháru v závislosti na konečném počtu míst přidělených České republice Evropskou federací malého fotbalu.

Laguna v loňském ročníku Ligy mistrů skončila v základní skupině, ovšem pražský celek G.I.C La Plate de Cünde obsadil v Černé Hoře čtvrtou příčku. Do Ostravy veze pardubický tým nabitou soupisku, aby si opět vybojoval právo účasti v Evropě. „Všichni hráči měli velký zájem zúčastnit se Českého národního poháru, jede nás tam snad patnáct včetně náhradního gólmana. Věřím, že vezeme kvalitní sestavu,“ doplnil Hanč.

Los základních skupin.
Los základních skupin.