Čeští zástupci znají své soupeře v evropských soutěžích malého fotbalu

01/09/2023, 22:01Český národní pohárAutor: Jaroslav Kára

Praha – Z Maďarska, Srbska nebo Velké Británie jsou soupeři českých zástupců v Lize mistrů malého fotbalu, kterou do středy 6. září do soboty 9. září hostí rumunská Oradea. Složení základních skupin určil páteční los v bulharské Sofii.

Hráči BKMK Brno ovládli Český národní pohár v Ostravě. Foto: Ondřej Kutaš
Hráči BKMK Brno ovládli Český národní pohár v Ostravě. Foto: Ondřej Kutaš

Nejprestižnější evropskou klubovou soutěž malého fotbalu si zahraje 26 týmů rozdělených do sedmi skupin. Na vítěze Českého národního poháru BKMK Brno čeká tříčlenná skupina G, kde se střetnou s TO-DAY Hydrokres Prešov ze Slovenska a s ABC Soccer Sixes z Velké Británie.

Finalisté klubového mistrovství České republiky z Ostravského Zábřehu narazí ve skupině D na tři protivníky: SZPCDSE-ECECE z Maďarska, Gradska Pivnica Novi Sad ze Srbska a Firma ZK Grzybowice Zabrze z Polska. Vítězství z loňského ročníku Ligy mistrů obhajuje domácí rumunský celek AEK Oradea.

Los Ligy mistrů 2023.
Los Ligy mistrů 2023.

Jasno mají také účastníci druhé evropské soutěže malého fotbalu. EMF EUROCUP hostí od 13. do 17. září Sunny Beach v Bulharsku a účast si vybojovalo 28 evropských celků, které jsou rozdělené do sedmi skupin po čtyřech.

Česká republika také tam vysílá dva zástupce. SK Véska Olomouc se představí v základní skupině A, kde vyzve domácí Galaktico Vratsa, řecké T.M.T a ázerbájdžánský Zangezur.

Ve skupině D bude TFT EDERA Pardubice hrát proti Fresh Fruit Stara Zagora z Bulharska, Anagennisi Kaisarianis z Řecka a InterDnestrCom Tiraspol z Moldávie. Prvenství v Eurocupu obhajuje rumunský celek Nova Vita Târgu Mureș.

EMF EUROCUP 2023.
EMF EUROCUP 2023.