Český národní pohár míří do Ostravy. Půjde o vstupenky do evropských soutěží

19/06/2023, 16:16Český národní pohárAutor: Jaroslav Kára

Ostrava – O vstupenku do evropských pohárových soutěží malého fotbalu budou nejlepší kluby České republiky usilovat v sobotu 8. července v Ostravě, kde se uskuteční další ročník Českého národního poháru. Turnaj hostí od 8.00 do 18.00 hodin sportovní areál Akademie FC Baník Ostrava.

Právo startu na tomto turnaji mají tradičně nejlepší celky z nejvyšší soutěže mužů a také z ligového poháru jednotlivých oblastních svazů za uplynulou sezonu. Týmy se mohou na základě splnění těchto podmínek hlásit do neděle 2. července, podle počtu účastníků dojde k rozdělení do skupin. Los se uskuteční v úterý 4. července.

O co se hraje? Vedle titulu klubového mistra republiky si vítěz Českého národního poháru zajistí účast v Lize mistrů, která se bude konat od 6. do 9. září v rumunském městě Oradea. Pokud Česká republika získá druhé účastnické místo, kvalifikuje se do Ligy mistrů také poražený finalista Českého národního poháru.

V opačném případě na vicemistra čeká EMF EUROCUP, který od 13. do 17. září hostí bulharské letovisko Sunny Beach. Tam se mohou probojovat také týmy na dalších příčkách Českého národního poháru v závislosti na konečném počtu míst přidělených České republice Evropskou federací malého fotbalu.

Veškeré informace, průběžné výsledky turnaje nebo fotogalerii naleznete na internetovém portálu https://www.ceskynarodnipohar.cz/ nebo na Facebooku a Instagramu Asociace malého fotbalu České republiky.